Sulmi në shkollë me armë zjarri në Brazil, publikohet video e tragjedisë (pamje të rënda) - Bota Sot
Sulmi në shkollë me armë zjarri në Brazil, publikohet video e tragjedisë (pamje të rënda)

Amerika

Sulmi në shkollë me armë zjarri në Brazil, publikohet video e tragjedisë (pamje të rënda)

Më: 15 mars 2019 Në ora: 06:11
Pamje nga video

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet e sigurisë së shkollës ku ndodhi sulmi me armë në Brazil.

Sikurse duket në video, 17-vjeçari Guilherme Taucci Monteiro nxjerr pistoletën dhe fillon të qëllojë mbi nxënësit e tjerë, duke mos u lënë atyre asnjë mundësi të mbrohen.

Ai qëlloi ndaj drejtoreshës së shkollës Marilena Umezu 59 vjeç dhe mësueses Eliana Xavier 38 vjeç përpara se të hapte zjarr ndaj nxënësve.

Më pas hyn dhe autori i dytë, një 26-vjeçar, i cili nisi të qëllonte me armë. Gjashtë nxënës mbetën të vrarë dhe dy punonjës të shkollës.

Ngjarja mund të kishte përfunduar akoma më keq nëse 50 nxënës nuk do të ishin mbyllur në kuzhinën e lokalit të shkollës.

Ata bllokuan derën me frigorifer. Ndërsa dy autorët kryen vetëvrasje pas sulmit. Ngjarja ndodhi më 13 Mars në një shkollë në San Paulo të Brazilit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...