Presidenti Trump hesht për sulmin në Zelandë të Re - Bota Sot
Presidenti Trump hesht për sulmin në Zelandë të Re

Amerika

Presidenti Trump hesht për sulmin në Zelandë të Re

Më: 15 mars 2019 Në ora: 09:50
Donald Trump

Nga Trump nuk është lëshuar asnjë deklaratë në lidhje me sulmin tragjik.

Derisa shumë mesazhe ndërkombëtare po mbështesin Zelandën e Re pas sulmit në dy xhami në Christchurch ku mbetën të vdekur mbi 40 persona dhe u lënduan dhjetëra të tjerë,  presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka heshtur.

Nga Trump nuk është lëshuar asnjë deklaratë në lidhje me sulmin tragjik, shkruan BBC.

Është ambasadori i SHBA-së në Zelandën e Re, Scott Broën i cili pas sulmit ka shkruar në Twitter ku ka thënë e është “zemër thyer”

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...