Beto O'Rourke i përkiste grupit të madh të hakerëve si adoleshent - Bota Sot
Beto O'Rourke i përkiste grupit të madh të hakerëve si adoleshent

Amerika

Beto O'Rourke i përkiste grupit të madh të hakerëve si adoleshent

Më: 15 mars 2019 Në ora: 17:06
Beto O'Rourke

Kandidati për president demokrat Beto O'Rourke i përkiste një grupi më të njohur të hakerëve kompjuterikë si një adoleshent, njoftoi Reuters.

Në një intervistë ekskluzive për një libër të ardhshëm rreth grupit, ish-kongresmeni i SHBA-së nga Teksasi konfirmoi se si një i ri në El Paso, ai i përkiste grupit të piraterisë të njohur si "Cult of the Dead Cow". Ai gjithashtu pranoi se, gjatë këtyre viteve adoleshencë, ai vodhi shërbimin telefonik në distancë për të marrë pjesë në diskutimet elektronike. Të tjerët në grup kryen të njëjtën vepër dhe u larguan me paralajmërime; statuti i kufizimeve vonoi shumë kohë më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...