Horror në Meksikë/ 19 trupa njerëzish gjenden të vrarë në kanalet e zeza - Bota Sot
Horror në Meksikë/ 19 trupa njerëzish gjenden të vrarë në kanalet e zeza

Amerika

Horror në Meksikë/ 19 trupa njerëzish gjenden të vrarë në kanalet e zeza

Më: 16 mars 2019 Në ora: 13:04
Pamje nga aksidenti

Autoritetet meksikane kanë zbuluar mbetjet mortore të 19 njerëzve. Mbetjet ishin futur në qese plastike dhe ishin hedhur në një kanal të ujërave të zeza në Ixtlahuacán de los Membrillos, një qytet në lindje të Guadalajara.

Prokurori i Shtetit Jalisco, Octavio Solis, tha në një konferencë shtypi të premten se në çanta kishte 18 burra dhe 1 grua.

Solis tha se dhjetë prej viktimave janë identifikuar, përfshirë një me precedentë penalë.

Ai shtoi se nuk do të përjashtonin mundësinë e më shumë trupave në këtë zonë, ndërsa shtoi se nuk mund të konfirmonte ende nëse të gjitha viktimat ishin të përfshirë në veprimtari penale.

Policia u njoftua për rastin me një telefonatë anonime.

Prokuroria e Jalisco mendon se Karteli i Gjenerimit të Jalisco, i udhëhequr nga Nemesio ‘El Mencho’ Oseguera Cervantes, një ish-aleat i ‘El Chapo’, mund të jetë pas krimit të tmerrshëm.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...