Kreu i opozitës në Venezuelë fillon turneun kombëtar për 'fazën e re' për të rrëzuar Maduro - Bota Sot
Kreu i opozitës në Venezuelë fillon turneun kombëtar për 'fazën e re' për të rrëzuar Maduro

Amerika

Kreu i opozitës në Venezuelë fillon turneun kombëtar për 'fazën e re' për të rrëzuar Maduro

Më: 16 mars 2019 Në ora: 21:35
Juan Guaido

Kreu i opozitës dhe kreu i parlamentit kombëtar, Juan Guaido, tha të shtunën se po fillonte një "fazë të re" në shtytjen e tij për të rrëzuar presidentin Nikolas Maduro, duke premtuar se do të udhëtonte në të gjithë vendin përpara se të rimarrë pallatin presidencial, transmeton Reuters.

Guaido, i cili e mbështeti kushtetutën në janar për të marrë një presidencë të përkohshme, duke thënë se rizgjedhja e Maduro ishte jolegjitime, u bëri thirrje mijëra mbështetësve të qëndrojnë të përkushtuar ndaj asaj që ai e quajti "Liria e Operacionit".

"Shumë shpejt, kur ne kemi vizituar dhe organizuar çdo centimetër ... ne do të shkojmë në Miraflores dhe të kërkojmë atë që i takon popullit venezuelian", tha Guaido duke iu referuar pallatit, në një fjalim në qytetin industrial të Valencias në perëndim të Karakasit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...