Volker: Përvjetori i aneksimit të Krimesë nga Rusia, një ditë e trishtë - Bota Sot
Volker: Përvjetori i aneksimit të Krimesë nga Rusia, një ditë e trishtë

Amerika

Volker: Përvjetori i aneksimit të Krimesë nga Rusia, një ditë e trishtë

Më: 18 mars 2019 Në ora: 19:56
Kurt Volker

“Ky është një pushtim i jashtëligjshëm, një zaptim territori i jashtëligjshëm dhe ne qëndrojmë krejtësisht pas Ukrainës, duke insistuar në rikthimin e integritetit të saj territorial”, tha Volker para gazetarëve.

Volker deklaroi se SHBA-ja nuk do të mbajë një pozicion në zgjedhjet e ardhshme presidenciale, por i bën thjesht thirrje ukrainasve “të votojnë nëpërmjet ndërgjegjes së tyre”.

I dërguar special i bëri sërish thirrje Rusisë që të lirojë marinarët ukrainas të kapur në nëntor, duke thënë se burgosja e tyre është përtej ligjit ndërkombëtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...