Sulmues të Brazilit gjuajnë me armë na karvanin që po mbante karburant bërthamor - Bota Sot
Sulmues të Brazilit gjuajnë me armë na karvanin që po mbante karburant bërthamor

Amerika

Sulmues të Brazilit gjuajnë me armë na karvanin që po mbante karburant bërthamor

Më: 20 mars 2019 Në ora: 09:20
Foto

Konvoji u sulmua pasi doli nga një komunitet i kontrolluar nga trafikantët e drogës në Angra dos Reis, një qytet turistik 145km nga Rio,.

Policia e shoqërimit të konvojit u përgjigj dhe një ndjekje me armë. Askush nuk u plagos ose nuk u arrestua.

Konvoji arriti fabrikën Angra 2 në mënyrë të sigurtë 20 minuta pas sulmit.

Sulmi në autostradën Rio-Santos është i fundit në një seri incidentesh të dhunshme në një zonë të njohur me vizitorët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...