Trump: ISIS do të shfaroset brenda mbrëmjes së sotme - Bota Sot
Trump: ISIS do të shfaroset brenda mbrëmjes së sotme

Amerika

Trump: ISIS do të shfaroset brenda mbrëmjes së sotme

Më: 20 mars 2019 Në ora: 19:57
Donald Trump

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se zonat e fundit që mbahen nga ekstremistët e ISIS do të bien brenda natës së sotme.

Trump nxori një hartë ku tregoheshin me ngjyrë të kuqe zonat që kontrollonte ISIS kur ai erdhi në pushtet, dhe tha se njolla e fundit e kuqe do të fshihej brenda kësaj mbrëmjeje.

“Këtu është ISIS në ditën e zgjedhjeve, këtu është ISIS tani”, tha Trump me krenari. “Kur erdha unë ishte një lëmsh i madh. Tani ka mbetur një pikë e vogël që do të pastrohet brenda natës”.

Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...