Agjentët e inteligjencës në Venezuelë arrestojnë ndihmësin e Guaido - Bota Sot
Agjentët e inteligjencës në Venezuelë arrestojnë ndihmësin e Guaido

Amerika

Agjentët e inteligjencës në Venezuelë arrestojnë ndihmësin e Guaido

Më: 21 mars 2019 Në ora: 11:48
Juan Guaido

Agjentët e inteligjencës të Venezuelës kanë arrestuar Roberto Marrero, shef i shtabeve të udhëheqësit të opozitës Juan Guaido, si dhe ligjvënësi i opozitës Sergio Vergara, tha të enjten ekipi i shtypit i Guaido, shkruan Reuters.

Agjentët kishin bastisur rezidencat e Caracas të Marrero dhe Vergara para agimit të enjten, tha Guaido nëpërmjet Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...