Senatori republikan: Publikojeni raportin që t’i japim fund spekulimeve - Bota Sot
Senatori republikan: Publikojeni raportin që t’i japim fund spekulimeve

Amerika

Senatori republikan: Publikojeni raportin që t’i japim fund spekulimeve

Më: 23 mars 2019 Në ora: 00:04
Chuck Grassley

Senatori Amerikan Chuck Grassley bëri thirrje që raporti të bëhet publik që përfundimisht të ndalojmë spekulimet mbi administratën Trump.

Në një njoftim, Senatori Grassley i bëri thirrje Prokurorit të Përgjithshëm William Barr, që raportin e Rober Mullerit ta bëj publik për popullin dhe Kongresin që t’i jap fund spekulimeve mbi administratën Trump.

“Tentimet e demokratëve që ta dëmtojnë Presidentin Trump duhet t’i vijë fundi. Ky raport besoj që do ta tregojë të vërtetën. Ne vetëm sa do e dëmtonim diskursin politik nëse ky raport nuk publikohet I plotë” shprehet senatori Grassley.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...