Tërmeti me magnitudë 6.1 godet Kolumbinë Perëndimore - Bota Sot
Tërmeti me magnitudë 6.1 godet Kolumbinë Perëndimore

Amerika

Tërmeti me magnitudë 6.1 godet Kolumbinë Perëndimore

Më: 23 mars 2019 Në ora: 23:46
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë prej 6.1 ka goditur Kolumbinë Perëndimore, njofton U.S. Geological Survey.

Ky tërmet i cili goditi në veriperëndim të qytetit Tula, përfshiu një sipërfaqe prej 51.5 kilometrash dhe ishte i thellë rreth 70 kilometra, shkruan Euronews.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...