Stuhitë e forta godasin Amerikën e Jugut, të paktën 8 dhe dhjetëra të plagosur - Bota Sot
Stuhitë e forta godasin Amerikën e Jugut, të paktën 8 dhe dhjetëra të plagosur

Amerika

Stuhitë e forta godasin Amerikën e Jugut, të paktën 8 dhe dhjetëra të plagosur

Më: 15 prill 2019 Në ora: 14:37
Foto

Stuhitë e fuqishme përfshinë të gjithë jugun, pas tornadave dhe përmbytjeve të dyshuara që vranë të paktën tetë vetë, dhjetëra të plagosur dhe rrafshuan shumicën e një qyteti të Teksasit. Tre fëmijë ishin midis të vdekurve, shkruan AP.

Pothuajse 90,000 familje mbetën pa energji elektrike në Teksas, Misisipi, Luiziana, Arkansas dhe Gjeorgji që nga mesdita, moti i ashpër la gjurmët e shkatërrimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...