Trump sugjeron Boeingun: Përmirësoni dhe ndryshoni emrin e avionit 737 Max - Bota Sot
Trump sugjeron Boeingun: Përmirësoni dhe ndryshoni emrin e avionit 737 Max

Amerika

Trump sugjeron Boeingun: Përmirësoni dhe ndryshoni emrin e avionit 737 Max

Më: 16 prill 2019 Në ora: 10:15
Ilustrim

Presidenti amerikan, Donald Trump i sugjeroi prodhuesit të avionëve Boeing të kryejë disa përmirësime të modelit 737 MAX dhe vendosjen e një emri të ri për t’i dhënë një tjetër dimension kompanisë.

Avioni, i cili nisi aktivitetin në maj të 2017, regjistroi brenda një harku gjashtëmujor, dy aksidente tragjike me një bilanc prej 346 viktimash.

Pak ditë pas aksidentit të “Ethiopian Airlines” më 10 mars, autoritetet rregullatore në të gjithë globin bllokuan fluturimet e këtij tipi avioni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...