Tetë të vdekur nga stuhitë në jug të SHBA-së - Bota Sot
Tetë të vdekur nga stuhitë në jug të SHBA-së

Amerika

Tetë të vdekur nga stuhitë në jug të SHBA-së

Më: 16 prill 2019 Në ora: 15:42
Ilustrim

Së paku tetë njerëz vdiqën dhe dhjetëra u plagosën, si pasojë e stuhive në disa shtete në jug të SHBA-së.

Në Teksas, dy fëmijë vdiqën nga rënia e drurit mbi makinën e familjes së tyre.

Fëmijët ishin tre dhe tetë vjeç.

Vdekje u raportuan edhe në Misisipi, Teksas dhe Luiziana.

Disa të plagosur nuk janë ndihmuar për orë të tëra për shkak të pengesave nëpër rrugë, raportuan mediat amerikane.

Paralajmërime për tornado u lëshuan edhe në Ohajo, Karolinë të Jugut dhe Virxhinia.

Stuhitë kanë nisur të lëvizin tani drejt Bregut Lindor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...