Rusia thotë se do të ndihmojë Venezuelën dhe Kubën që të moton sanksionet e SHBA - Bota Sot
Rusia thotë se do të ndihmojë Venezuelën dhe Kubën që të moton sanksionet e SHBA

Amerika

Rusia thotë se do të ndihmojë Venezuelën dhe Kubën që të moton sanksionet e SHBA

Më: 18 prill 2019 Në ora: 09:15
Ilustrim

Rusia i konsideron sanksionet e reja të SHBA kundër Venezuelës dhe Kubës të jenë të paligjshme dhe ka në plan të bëjë gjithçka për të mbështetur aleatët e saj në Karakas dhe Havanë, tha agjencia e lajmeve RIA të ketë thënë zëvendësministri i Jashtëm Sergei Ryabkov të enjten, shkruan Reuters.

Këshilli i Sigurimit Kombëtar i SHBA, John Bolton njoftoi të hënën një sërë sanksionesh të reja kundër Kubës dhe Venezuelës, pasi administrata Trump kërkoi të rriste presionin ndaj udhëheqësit venezuelian, Nikolas Maduro dhe vendeve që e mbështesin atë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...