Teksasi, Oklahoma dhe Kanzasi goditen nga stuhi të rënda - Bota Sot
Teksasi, Oklahoma dhe Kanzasi goditen nga stuhi të rënda

Amerika

Teksasi, Oklahoma dhe Kanzasi goditen nga stuhi të rënda

Më: 18 prill 2019 Në ora: 17:39
SHBA

Teksasi, Oklahoma dhe Kanzasi u goditën nga disa tornado dhe stuhi të fuqishme të shoqëruara me reshje shiu dhe breshëri.

Pati njoftime për shtatë tornado që goditën këto tre shtete të Amerikës, duke dëmtuar linjat e energjisë elektrike dhe pemë të shumta.

Shërbimi Kombëtar i Motit mori raporte të shumta për reshje të dendura breshëri të mëdhësisë së topit të bejzbollit. Në Fort Worth të Teksasit, shpejtësia e erës arriti në 60 kilometra në orë. Stuhitë pritet të lëvizin sot në shtete të tjera jugore të Amerikës, disa ditë pasi tornadot në Teksasin lindor dhe në Xhorxhia lanë të paktën tetë të vdekur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...