"Shtëpia e horrorrit", fëmijët falin prindërit për tortura - Bota Sot
"Shtëpia e horrorrit", fëmijët falin prindërit për tortura

Amerika

"Shtëpia e horrorrit", fëmijët falin prindërit për tortura

Më: 20 prill 2019 Në ora: 13:32
Davidi dhe Louise Turpin

Fëmijët e një çifti në Kaliforni i kanë falur prindërit për vitet e torturës dhe urisë pasi prindërit u dënuan me burgim të përjetshëm.

Fëmijët e Davidit dhe Louise Turpin thanë në gjykatë se ende e donin nënën dhe babanë e tyre pavarësisht  të gjitha abuzimeve.

Çifti u arrestua në janar 2018, kur vajza e tyre 17 vjeçe u arratis nga shtëpia e ndyrë në Perris.

 Turpins u deklaruan fajtorë për abuzimin e të gjithë fëmijëve, me përjashtim të një 13 vjeçari, për të paktën nëntë vjet.

Ata pritet të kalojnë pjesën tjetër të jetës së tyre pas hekurave, deri në 25 vjet, kur i lind e drejta për lirimin me kusht

Çifti qau pasi dëgjuan deklarata të ndikimit të viktimave nga katër fëmijët e tyre në seancën e së premtes.

"I dua shumë të dy prindërit e mi", tha një fëmijë me fjalë të lexuara nga vëllai i saj.

"Edhe pse nuk mund të ketë qenë mënyra më e mirë për të na rritur, unë jam i kënaqur që ata e bënë sepse më bëri mua personi që jam sot".

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...