Tjetër sulm ndaj nxënësve në shkollat amerikane - Bota Sot
Tjetër sulm ndaj nxënësve në shkollat amerikane

Amerika

Tjetër sulm ndaj nxënësve në shkollat amerikane

Më: 8 maj 2019 Në ora: 22:54
Foto

Një adoleshent u vra dhe tetë persona u plagosën pasi dy nxënës hapën zjarr brenda një shkolle në Kolorado të SHBA-ve. Kjo është hera e 15-të për vitin 2019 që në shkollat amerikane hapet zjarr dhe ka humbje jete, sipas CNN.

Policia e zonës tha se dy të dyshuarit kishin hyrë thellë në shkollë dhe ishin angazhuar me armë në dy pozicione të ndryshme, duke qëlluar dy klasa me nxënës.

Një 18-vjeçar u shpall i vrarë në vend, dhe tetë të tjerë u plagosën. Ai ishte përpjekur ta ndalonte agresorin.

Një nga sulmuesit ishte ndaluar dhe çarmatosur nga një tjetër nxënës.

Të dy agresorët ishin studentë të shkollës. Motivi mbetet ende i paqartë.

Image

Njëri nga agresorët e identifikuar, student i shkollës

Image

18-vjeçari që humbi jetën teksa përpiqej të ndalonte agresorin

Image

18-vjeçari që ndaloi njërin prej agresorëve

Image

Të dy agresorët ishin studentë të shkollës.

Image

Një adoleshent u vra dhe tetë persona u plagosën

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...