Sekuestrohen mbi 1000 armë zjarri në një shtëpi - Bota Sot
Sekuestrohen mbi 1000 armë zjarri në një shtëpi

Amerika

Sekuestrohen mbi 1000 armë zjarri në një shtëpi

Më: 9 maj 2019 Në ora: 08:40
Armët

Autoritetet amerikane në Los Angeles kanë sekuestruar më shumë se 1000 armë në një shtëpi, në lagjen luksoze Holmby Hills.

Agjentët e policisë në Los Angeles  filluan kërkimet, pas hetimeve për një person të dyshuar për prodhim dhe shitje të armëve të zjarrit të paligjshme.

Një person u arrestua në vendin e ngjarjes, me akuzën e prodhimit dhe shitjes së armëve të zjarrit. Nuk janë publikuar të dhëna në lidhje me arrestimin e personit.

Autoritetet thanë në një deklaratë se burime anonime i thanë se dikush po bënte transaksione të paligjshme të armëve të zjarrit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...