Sekuestrohet sasia më e madhe e kokainës në New York, me vlerë 3 mln dollarë - Bota Sot
Sekuestrohet sasia më e madhe e kokainës në New York, me vlerë 3 mln dollarë

Amerika

Sekuestrohet sasia më e madhe e kokainës në New York, me vlerë 3 mln dollarë

Më: 9 maj 2019 Në ora: 09:25
Foto

Agjentët federale në New York dhe Prokurori i rrethit në Bronx kanë njoftuar sekuestrimin e sasië më të madhe të kokainës në New York City në vitete e fundit.

Sekuestrimi i drogës u bë pas një hetimi 1-vjeçar, ku të pandehur janë marrë 19 persona.

Në total u sekuestruan 176 kg kokainë me vlerë tregu 3 milion dollarë.

Sipas autoriteteve, kokaina tregtohej në rrugë dhe nëpër klube nate rreth qytetit.

Trafikantët shfrytëzuan klientët e varur dhe kërkonin klientë të rinj, duke përzierë drogën me fentanili dhe ekztas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...