Zyrtarët korrektues trajnohen në ShBA - Bota Sot
Zyrtarët korrektues trajnohen në ShBA

Amerika

Zyrtarët korrektues trajnohen në ShBA

Më: 11 maj 2019 Në ora: 10:21
Zyrtarët korrektues trajnohen në ShBA

Sot në Qendrën Ndërkombëtare të Trajnimeve ICMTC në Canon City-Colorado të SHBA-së, grupi i deleguar nga Shërbimi Korrektues i Kosovës, ka përfunduar trajnimin dyjavor me temën “Inteligjenca e Burgjeve”.

Ky trajnim u mbajt si rezultat i marrëveshjes së bashkëpunimit ndërmjet SHKK-së dhe International Narcotics and Laë (INL-së) për trajnimin e stafit korrektues dhe ka për qëllim avancimin dhe profesionalizimin e stafit të Shërbimit Korrektues të Kosovës në ngritjen e kapaciteteve profesionale.

Sipas një komunikate, Shërbimi Korrektues i Kosovës është çdoherë falënderues ndaj SHBA-së , ICMTC-së, për përkrahjen e vazhdueshme dhe ndihmën që ka dhënë dhe po vazhdon të jap në profesionalizimin më modern të kapaciteteve të Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...