Qeveria amerikane krijon ‘armën sekrete’, vret terroristët, jo civilët - Bota Sot
Qeveria amerikane krijon ‘armën sekrete’, vret terroristët, jo civilët

Amerika

Qeveria amerikane krijon ‘armën sekrete’, vret terroristët, jo civilët

Më: 11 maj 2019 Në ora: 12:48
Foto ilustrim

Qeveria amerikane ka zhvilluar një ‘armë sekrete’ të ndërtuar me gjashtë tehe të mprehta, e cila shënjestron terroristët, pa vrarë civilët.

Ajo qëllon përmes një structure e cila shënjeston terroristët me preçizion të lartë.

“The Wall Street Journal” thotë se ‘R9X apo 'Xhinsu-ja fluturuese’ është përdorur në fshehtësi.

Zyrtarët amerikanë shpresojnë se arma do të ulë vdekjet rastësore të civilëve.

Sipas të njëjtit burim, SHBA-të po përdorin një tjetër armë, e cila shënjestron objektivin dhe nuk shpërthen.

“R9X, apo ‘Xhinsuja fluturuese është projektuar për të  shkatërruar ndërtesa dhe makina, me ndihmën e gjashtë teheve që veprojnë pak sekonda para shkatërrimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...