Trump: Nuk ka pasur asnjë fshehje në lidhje me hetimin rus - Bota Sot
Trump: Nuk ka pasur asnjë fshehje në lidhje me hetimin rus

Amerika

Trump: Nuk ka pasur asnjë fshehje në lidhje me hetimin rus

Më: 22 maj 2019 Në ora: 18:33
Donald Trump

Donald Trump mohoi sot çdo fshehje në lidhje me përfundimet e hetimit të gjerë rus, që e akuzojnë demokratët, duke u shprehur me një ton të ashpër gjatë një konference për shtyp.

“Unë nuk e praktikoj fshehjen”, deklaroi presidenti amerikan pasi kishte përfunduar një mbledhje në Shtëpinë e Bardhë të parashikuar para shumë ditësh me krerët demokratë të Kongresit, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer, në lidhje me një plan të gjerë infrastrukturor.

Në fakt demokratët e kishin akuzuar pak më parë se ishte angazhuar në një operacion fshehjeje.

Kreu i Shtëpisë së Bardhë i kërkoi gjithashtu demokratëve që të ndërpresin hetimet e tyre të kota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...