Në ditëlindjen e Trumpit protesta në New York - Bota Sot
Në ditëlindjen e Trumpit protesta në New York

Amerika

Në ditëlindjen e Trumpit protesta në New York

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 14:28
Ditlindja e Trump, protesta

Në ditëlindjen e 73-të të presidentit amerikan Donald Trump, në New York janë mbajtur protesta kundër politikës së tij ndaj emigrantëve në kufirin meksikan.

Demonstruesit u mblodhën para hotelit të Trump dhe Tower në Manhatan. Ata mbanin edhe pankarta me mbishkrime kundër mbylljes së emigrantëve dhe ndarjes së fëmijëve nga prindërit, raporton Anadolu Agency (AA).

Në pankartat shkruante: “Të miturit i kalojnë ditëlindjet nëpër qeli”, “Jo, mbylljes”. Mbanin edhe një kafaz të metaltë ku shkruante: “NoKidsInCages” (Jo fëmijë në kafaze). 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...