Arrestohet një person duke u përpjekur të hyjë në Shtëpinë e Bardhë - Bota Sot
Arrestohet një person duke u përpjekur të hyjë në Shtëpinë e Bardhë

Amerika

Arrestohet një person duke u përpjekur të hyjë në Shtëpinë e Bardhë

Nga: M.H Më: 15 qershor 2019 Në ora: 17:42
ilustrim

Është arrestuar nëj person pasiqë ka tentuar të hyjë në Shtëpinë e Bardhë, duke sulmuar oficerin e policisë, thotë Shërbimi Sekret, shkruan ABC news, përcjell Bota sot.

Incidenti ndodhi menjëherë pas orës 9 paradite në ditën e Premte, në anën veriperëndimore të ndërtesës së thesarit në Avenue Pennsylvania, sipas Shërbimit Sekret të SHBA.

Personi u arrestua shpejt është kapur menjëherë nga personeli i Shërbimit Sekret dhe është marrë në paraburgim," tha një zëdhënës i Shërbimit Sekret në një deklaratë.

Njeriu është akuzuar për sulmin ndaj një oficeri të policisë dhe hyrjen e paligjshme, sipas Shërbimit Sekret.

Hera e fundit që ka tentuar dikushë të hyjë është në vitin 2017, ku është arrestuar i identifikuari, Victor Mersëin, 24 vjeç.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...