Pompeo thekson diplomacinë për t'iu përgjigjur sulmeve të dyshuara ndaj tankerëve - Bota Sot
Pompeo thekson diplomacinë për t'iu përgjigjur sulmeve të dyshuara ndaj tankerëve

Amerika

Pompeo thekson diplomacinë për t'iu përgjigjur sulmeve të dyshuara ndaj tankerëve

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 16:55
Foto

Sekretari i SHBA-së Mike Pompeo, po thekson diplomacinë për t'iu përgjigjur sulmeve të dyshuara mbi çisterna nafte pranë një linje të anijeve në Lindjen e Mesme dhe thotë se zyrtarët amerikanë po arrijnë tek homologët e tyre të huaj, shkruan AP.

Pompeo thotë për "Fox News Sunday" se zyrtarët e inteligjencës kanë "shumë të dhëna, shumë dëshmi" që lidh Iranin me sulmet e dyshuara ndaj dy tankerave të naftës që udhëtojnë pranë Ngushticës së Hormuzit, një rrugë tranziti për dërgesat e naftës arabe në Azi. Ai nuk dha detaje më shumë rreth këtij rasti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...