Aksidentohet autobusi, të paktën 18 viktima - Bota Sot
Aksidentohet autobusi, të paktën 18 viktima

Amerika

Aksidentohet autobusi, të paktën 18 viktima

Më: 17 qershor 2019 Në ora: 12:36
Foto

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur, pasi autobusi me të cilin udhëtonin u rrëzua në qytetin Zulia të Venezuelës. Sipas autoriteteve, autobusi ra rreth 630 kilometra në jugperëndim të Caracas-it.

Mendohet se shkak për rënien e tij u bë një gomë e cila dyshohet se ishte e shpuar. Siç shkruajnë mediat lokale, disa dëshmitarë kanë pohuar se automjeti ishte duke udhëtuar me shpejtësi të lartë dhe se shoferi humbi kontrollin e mjetit.

Sipas autoriteteve, ekziston frika se bilanci mund të përkeqësohet, sepse ka shumë të plagosur që janë në gjendje të rëndë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...