Mashtronte me filma pornografik, dënohet me 14 vite burg avokati - Bota Sot
Mashtronte me filma pornografik, dënohet me 14 vite burg avokati

Amerika

Mashtronte me filma pornografik, dënohet me 14 vite burg avokati

Më: 17 qershor 2019 Në ora: 14:16
Ilustrim

Një avokat amerikan që drejtoi një skemë të mashtrimit në internet është burgosur për 14 vjet.

Paul Hansmeier shpërndau kopjet e filmave pornografik online dhe pastaj paditi njerëzit që i shkarkuan ato, për shkelje të të drejtës së autorit, raporton “Bbc”.

Viktimave u është thënë të paguajnë një tarifë prej 3000 dollarësh (£ 2,383) për të shmangur veprimet e mëtejshme ligjore.

Skema besohet të ketë ngritur rreth 3 milion dollarë për Hansmeier dhe bashkëpunëtorin e tij gjatë një periudhe trevjeçare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...