“Keep America Great”, slogani i ri i Trumpit - Bota Sot
“Keep America Great”, slogani i ri i Trumpit

Amerika

“Keep America Great”, slogani i ri i Trumpit

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 22:22
Donalt Trump

”Keep America Great” (”Ta mbajmë Amerikën të madhe”) është slogani i ri i presidentit amerikan, Donald Trump, i cili filloi dje fushatën e tij presidenciale 2020 me një tubim masiv në Florida.

”Ne do të trajtojmë shërimin për shumë probleme, për shumë sëmundje të shumta duke përfshirë kancerin dhe sëmundje të tjera. Ne do ta zhdukim SIDA-n në Amerikë njëherë e përgjithmonë dhe jemi shumë afër kësaj”, deklaroi Trump.

”Ne do të vendosim bazat për uljen e astronautëve amerikanë në sipërfaqen e Marsit”, theksoi ai.

Presidenti, megjithatë, nuk njoftoi ndonjë politikë të re konkrete, duke u përqendruar në frikën e madhe ndaj rivalët që, sipas tij, do të shkatërronin stilin e jetesës në SHBA duke pretenduar se do të mbështesnin migrimin masiv në vend.

Sipas Trump imigracionin i paligjshëm ishte përgjegjës për rënien ekonomike të klasës së mesme, së bashku me marrëveshjet e kaluara të tregtisë ndërkombëtare, përcjell Atsh.

“Ne do të vazhdojmë të bëjmë Amerikën e madhe dhe për këtë arsye do ta mbajmë Amerikën gjithmonë lartë”, tha Trump.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...