Guaido do të takohet me të dërguarit e Maduros - Bota Sot
Guaido do të takohet me të dërguarit e Maduros

Amerika

Guaido do të takohet me të dërguarit e Maduros

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 08:51
Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido

Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido, do të takohet me përfaqësuesit e Presidentit Nicolas Maduro në Barbados.

Këto bisedime do të jenë të ndërmjetësuara nga Norvegjia si pjesë e përpjekjeve për të zgjidhur krizën politike e cila po vazhdon në shtetin e rrënuar ekonomikisht, shkruan Euronews.

“Qytetarët venezuelas, aleatët tanë dhe bota demokratike e njeh nevojën për një proces të vërtetë dhe transparent elektoral që do të na mundësonte kalimin e krizës dhe ndërtimin e një të ardhme produktive”, kanë thënë nga zyra e Guaidos në një qëndrim në të cilin nuk përfshihet data e takimit që do të mbahet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...