Qyteti përfshihet nga flakët, rreth 80 familje evakuohen - Bota Sot
Qyteti përfshihet nga flakët, rreth 80 familje evakuohen

Amerika

Qyteti përfshihet nga flakët, rreth 80 familje evakuohen

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 07:21
Në qytetin e Iquitos në Peru.

Një zjarr masiv ka përfshirë disa lagje në qytetin e Iquitos në Peru.

Flakët që ranë në Iquitos shikohet nga të dyja anët e një rruge në qytet në lumin e sipërm të Amazonës, ndërsa zjarrfikësit dhe banorët vendas luftuan me për ti shuar ato.

Mediat lokale vlerësojnë se 80 familje janë prekur edhe pse autoritetet akoma nuk kanë konfirmuar nëse ka të lënduar.

Ju ftojmë të shikoni videon:

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat