Pence: SHBA-ja do të nxisë Korenë e Veriut për liritë fetare - Bota Sot
Pence: SHBA-ja do të nxisë Korenë e Veriut për liritë fetare

Amerika

Pence: SHBA-ja do të nxisë Korenë e Veriut për liritë fetare

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 20:26
Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence

Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence theksoi sot se SHBA-ja do ta shtyjë Korenë e Veriut që të respektojë liritë e fetare, si dhe shkëmbimet mes dy vendeve, duke u përqendruar kryesisht në çështjen e denuklearizimit.

“Ndërkohë që presidenti Trump vazhdon të nxisë për denuklearizimin e Koresë së Veriut dhe për një paqe të qëndrueshme, SHBA-ja do të vazhdojë të mbrojë lirinë fetare për personat e të gjitha besimeve mbi gadishullin korean”, deklaroi Pence gjatë një konference në Uashington mbi lirinë fetare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...