Trump: Së shpejti vendimi për publikimin e planit paqësor për Lindjen e Mesme - Bota Sot
Trump: Së shpejti vendimi për publikimin e planit paqësor për Lindjen e Mesme

Amerika

Trump: Së shpejti vendimi për publikimin e planit paqësor për Lindjen e Mesme

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 18:49
Donald Trump

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, shpreson të vendosë së shpejti kur do të njoftojë një plan paqeje mes Izraelit dhe palestinezëve, i tha sot Këshillit të Sigurimit të OKB-së Jason Greenbelt, i dërguari i tij për Lindjen e Mesme.

"Presidenti Trump nuk ka vendosur ende kur do të publikojmë pjesën politike të planit dhe shpresojmë që së shpejti ta marrim atë vendim", tha ai.

Greenblet tha gjithashtu se konflikti nuk mund të zgjidhet në bazë të një konsensusi ndërkombëtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...