E pazakontë: Pasi pastruan veturën, burri vret gruan e tij - Bota Sot
E pazakontë: Pasi pastruan veturën, burri vret gruan e tij

Amerika

E pazakontë: Pasi pastruan veturën, burri vret gruan e tij

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 08:55
Një burrë nga New York duke vozitur në mënyrë aksidentale vrau gruan e tij

Një burrë nga New York duke vozitur në mënyrë aksidentale vrau gruan e tij vetëm pak çaste pasi çifti kishte mbaruar larjen e automjetit të tyre

Isabel Ramirez-Cohetero, 51 vjeçare dhe burri i saj 50-vjeçar kishin qenë duke larë veturën e tyre Jeep në një pikë karburanti në Eliot Avenue rreth orës 12.15. Çifti Ridgewood kishin lëvizur SUV-in e tyre në përpjekje për të tharë automjetin kur burri i Cohetero kuptoi se ai e kishte lënë makinën në të kundërt, raporton New York Post.

Ai u nxitua në timon në përpjekje për të ndaluar Xhipin, por në vend që të frenonte, burri rriti gazin në drejtim të gruas së tij.Gruaja në gjendje të pavetëdijshme u dërgua  në Qendrën Mjekësore Wyckoff Heights me lëndime të mëdha të trupit, nga ku u kuptua se ajo ishte e vdekur. 

“Një burrë u fut brenda duke qarë duke bërtitur gruaja ime, gruaja ime është në gjendje të rëndë. Thirrni ambulancën. ” Ai vazhdoi të përsëriste ambulancën, ambulancën, ‘tha 51-vjeçari Firoz Khan, një nga klientët në pikën e karburantit .Ai shtoi: ‘’Unë dola jashtë dhe pashë zonjën të shtrirë në tokë. Koka e saj ishte drejt [gardhit] dhe këmbët e saj ishin drejt [dyqanit]. Kjo është e  trishtueshme. Më vjen keq për burrin. Ai po qante, ishte i mërzitur. ‘

Familjarët shprehen se janë shkatërruar nga incidenti dhe shtuan se ata po bëjnë çmos për të mbështetur burrin e gruas.Djali i çiftit tha që babai ishte ‘ende duke qarë’ dhe se nuk provonte të fliste. Vëllai i viktimës tha: ‘Është diqka që ka ndodhur në familje, kjo është arsyeja pse ne nuk duam të flasim për këtë. Ishte një aksident. Askush nuk është fajtor deri tani.Asnjë arrest nuk u bë dhe një hetim është në pritje’’. Pompa e karburantit raportohej se ishte më pak se një milje nga ku jetonte familja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...