Trump propozon të bëhet ndërmjetës i situatës së tensionuar në Kashmir - Bota Sot
Trump propozon të bëhet ndërmjetës i situatës së tensionuar në Kashmir

Amerika

Trump propozon të bëhet ndërmjetës i situatës së tensionuar në Kashmir

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 23:22
Donald Trump

Presidenti i SHBA-së Donald Trump propozoi sot ndërmjetësimin e tij përballë situatës shumë të tensionuar në Kashmir, rajon malor të cilin e pretendojnë India dhe Pakistani.

“Kashmiri është një vend shumë i komplikuar. Aty ka hinduistë dhe myslimanë dhe nuk mendoj se shkojnë shumë mirë me njëri-tjetrit. Do të bëj maksimumin nëse do të shërbeja si ndërmjetësues”, tha Trump.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...