Gruaja shpëton rreth 100 qenë endacakë nga uragani në Bahama - Bota Sot
Gruaja shpëton rreth 100 qenë endacakë nga uragani në Bahama

Amerika

Gruaja shpëton rreth 100 qenë endacakë nga uragani në Bahama

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 14:03
Qenë endacakë në Bahama

Chella Philips nga Bahama mbijetoi nga uragani Dorian në kryeqytetin Nassau, e rrethuar nga afro 100 qenë endacakë që ajo i shpëtoi nga stuhia.

Phillips drejton një strehë qensh endacakë dhe ajo i solli kafshët në shtëpi gjatë stuhisë.    

Ajo postoi fotografi të qenve  dhe shkroi se në shtëpinë e saj kishte 97 qenë endacakë.

Image

Rreth 79 u fshehën në dhomën e gjumit të saj. Phillips thekson se qentë janë me shpirt të mirë dhe u binden "rregullave të shtëpisë".

Shtëpia e saj u barikadua para se ishulli të goditej nga stuhia e dytë më e fortë në histori.

Pasi jeta të kthehet në normalitet, qëllimi i saj është gjetja e shtëpive të qenve. Uragani Dorian tani po lëviz në veri me erëra më të dobëta. Shtatë vetë vdiqën në Bahama gjatë stuhisë, por autoritetet kanë frikë se numri është më i lartë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...