Mjeku nxjerr pamje të reja nga tmerri i 11 shtatorit - Bota Sot
Mjeku nxjerr pamje të reja nga tmerri i 11 shtatorit

Amerika

Mjeku nxjerr pamje të reja nga tmerri i 11 shtatorit

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 14:53
Foto

Një doktor që nxitoi te rrënojat e kullave binjake në SHBA, më 11 shtator të vitit 2001, gjatë sulmit terrorist që la pas rreth 3000 viktima, ka postuar fotot të bëra në orët e para pas shkatërrimit.

Me mijëra punëtorë ndërtimi, zjarrfikës, policë e punonjës emergjencash u ofruan që të jepnin ndihmë gjatë ditëve të para.

Mjeku ishte një nga të parët që shkoi në skenë dhe që dëshmoi pamjet apokaliptike mes rrënojave, të cilat i ka fotografuar.

Me mijëra njerëz ishin ende të bllokuar brenda rrënojave, ndërkohë që me dhjetëra të tjerë po shpëtoheshin në çdo minutë.

Image
ImageImage
Image
 
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...