Bombardim masiv nga SHBA me 36 ton bomba - Bota Sot
Bombardim masiv nga SHBA me 36 ton bomba

Amerika

Bombardim masiv nga SHBA me 36 ton bomba

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 13:54
Ilustrim

Me dhjetëra ton bomba janë hedhur nga koalicioni ndërkombëtar i drejtuar nga SHBA për të spastruar një bazë të ISIS-it në një ishull në veri të Irakut, në brendësi të lumit Tigër.

Bombardimet masive kundër forcave të ISIS që u mposhtën në Irak në vitin 2017, por që po riorganizoheshin në këtë ishull, janë kryer nga avionët amerikanë F15 dhe F35.

Në një video të postuar nga majori i SHBA Miles B Cagenis, duken dhe forcat iraniane që e vështrojnë operacionin nga terreni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat