Testimet përfundojnë me sukses, Amerika prodhon ‘raketën e padukshme’ - Bota Sot
Testimet përfundojnë me sukses, Amerika prodhon ‘raketën e padukshme’

Amerika

Testimet përfundojnë me sukses, Amerika prodhon ‘raketën e padukshme’

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 07:19
Pamje nga video

Ka nisur një luftë e re për avancimin e armëve të shkatërrimit në masë. Amerika së fundmi ka testuar një raketë të ‘padukshme’.

Bëhet fjalë për një raketë e cila arrin shpejtësinë 10.620 km në orë ose e thënë ndryshe 3 km për 1 sekondë.

Sado që ngadalsohet pamja, raketa është shumë e vështirë për tu shikuar. Eskpertët thonë se testet e para kanë dalë me sukses.

Kjo do t’ia bëjë të vështirë jetën edhe sistemeve raketore të vendeve armike të Shteteve të Bashkuara, duke filluar nga Kina, Rusia dhe Korea e Veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...