Trump: Kushdo që sulmon SHBA-në, do të marrë përgjigjen e merituar - Bota Sot
Trump: Kushdo që sulmon SHBA-në, do të marrë përgjigjen e merituar

Amerika

Trump: Kushdo që sulmon SHBA-në, do të marrë përgjigjen e merituar

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 12:37
Donald Trump

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump deklaroi nga Pentagoni, në një ceremoni në përkujtim të viktimave të 11 shtatorit, se kishte anuluar bisedimet e paqes me talebanët, pas sulmeve me të cilat ata donin të tregonin forcën e tyre.

“Përkundrazi ata treguan dobësinë e tyre dhe në 4 ditët e fundit ne i goditëm si asnjëherë më parë,” theksoi ai.

”Ju premtoj se do të marrë një përgjigje të paparë kushdo që sulmon SHBA-në”, deklaroi Trump.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...