Biden: Të ndalohet shitja e armëve luftarake - Bota Sot
Biden: Të ndalohet shitja e armëve luftarake

Amerika

Biden: Të ndalohet shitja e armëve luftarake

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 10:47
Joe Biden

Ndalimi i shitjeve të armëve luftarake si famëkeqet AR-15 ose AK-47, përgjegjëse për kaq shumë masakra masive, vendosja e kontrolleve për ata që blejnë armë dhe hetimi nëse kanë një precedent kriminal ose vuajnë nga çrregullime mendore është propozimi i kandidatit demokrat për Shtëpinë e Bardhë, Joe Biden.

Ky program sipas Biden parashikon riblerjen e armëve të luftës në qarkullim për evitimin e masakrave që kanë tronditur SHBA.

“Unë do t’u kërkoj të gjithë amerikanëve që t’i kthejnë ato armë mbrapsht’’, theksoi Biden.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...