SHBA publikon pamje satelitore, Irani është përgjegjës për sulmet ndaj sauditëve? - Bota Sot
SHBA publikon pamje satelitore, Irani është përgjegjës për sulmet ndaj sauditëve?

Amerika

SHBA publikon pamje satelitore, Irani është përgjegjës për sulmet ndaj sauditëve?

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 12:12
Foto ilustrim

Shtetet e Bashkuara kanë lansuar pamje satelitore, si dhe pretendime të inteligjencës që Irani është fajtor për sulmet ndaj objekteve të naftës saudite, raporton BBC.

Irani hodhi poshtë çdo përfshirje në sulmet e së shtunës, përgjegjësinë për të cilat e kanë marrë rebelët Huti të Jemenit, të cilët i përkrah Irani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...