Vdes shefi i zinxhirit të hoteleve “Hilton” - Bota Sot
Vdes shefi i zinxhirit të hoteleve “Hilton”

Amerika

Vdes shefi i zinxhirit të hoteleve “Hilton”

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 23:31
Barron Hilton

”Perandori” i hotelerisë, Barron Hilton vdiq në moshën 91-vjeçare në Los Anxheles.

Miliarderi dhe filantropi, i cili e kishte trashëguar pasurinë nga babai i tij, Conrad, u bë shef i grupit Hilton në vitin 1966 dhe u tërhoq 30 vite më vonë.

Hilton ishte shumë popullor edhe për faktin se kishte krijuar skuadrën e futbollit ”Los Angeles Chargers”.

Mbesa e tij e shumëpërfolur, Paris Hilton shkruajti në Instagram se gjyshi i saj ”ishte një legjendë, vizionar, fantastik dhe i dashur”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...