Morri karamele me marijuanë në shkollë dhe ua ofroi shokëve për “lojë”, adoleshenti e pëson keq - Bota Sot
Morri karamele me marijuanë në shkollë dhe ua ofroi shokëve për “lojë”, adoleshenti e pëson keq

Amerika

Morri karamele me marijuanë në shkollë dhe ua ofroi shokëve për “lojë”, adoleshenti e pëson keq

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 13:55
Luke P. Chance

Çoji karamele me marijuanë në shkollë i bindur se po bënte shaka dhe do pëlqehej, por një shoqe u ndje keq.

Luke P. Chance çoi në klasë disa karamele me drogë dhe vendosi që t’ua ofrojë shokëve të tij pa u thënë gjë, për të parë se si do të reagonin.

Donte të ishte një shaka e tij, por çdo gjë përfundoi në tragjedi. Ngjarja u shënua në shkollën e mesme Iota High School, në Louisiana, në SHBA.

Një shoqe e shkollës 16 vjeçe u ndje keq dhe përfundoi në spital, ku në analizat e gjakut mjekët konstatuan gjurmë marijuane.

Kështu autoritetet u thelluan në hetime, duke zbuluar se në shkollë qarkullonin disa karamele me bazë marijuane.

Policët ranë në gjurmët e 16-vjeçarit i cili u arrestua për shpërndarje marijuane këtë të hënë, ndërsa tashmë është në pritje të procesit gjyqësor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...