"SHBA kurrë nuk do të jetë në gjendje t'i besojë Rusisë" - Bota Sot
"SHBA kurrë nuk do të jetë në gjendje t'i besojë Rusisë"

Amerika

"SHBA kurrë nuk do të jetë në gjendje t'i besojë Rusisë"

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 20:14
Nikki Haley

Rusia nuk do të jetë kurrë mik me Amerikën dhe Uashingtoni kurrë nuk do të jetë në gjendje t'i besojë Moskës, në asnjë rrethanë, tha Nikki Haley.

Ish-përfaqësuesja e përhershme e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, megjithatë, shtoi se, pavarësisht kësaj, Amerika gjithmonë do të mbrojë komunikim të hapur me Rusinë.

"Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet tona, ne e dimë atë, ne e shohim atë, ashtu siç e shohin vendet e tjera," tha ajo.

Haley vuri në dukje gjithashtu se "Rusia ka fituar forcë bazuar në kaosin që krijon në vendet e tjera".

Ajo gjithashtu iu referua nismës për të shkarkuar presidentin e SHBA-së Donald Trump, duke thënë se Senati ka gjëra shumë më të rëndësishme për të bërë sesa përfshirja në lojëra politike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...