Policia amerikane ndjek pengmarrësin e një adoleshenteje, momenti kur shpërthejnë plumbat mes tyre - Bota Sot
Policia amerikane ndjek pengmarrësin e një adoleshenteje, momenti kur shpërthejnë plumbat mes tyre

Amerika

Policia amerikane ndjek pengmarrësin e një adoleshenteje, momenti kur shpërthejnë plumbat mes tyre

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 21:53
Foto ilustrim

Janë publikuar pamjet e super-aksionit të policisë, e cila ishte vënë në ndjekje të pengmarrësit të një vajze 13-vjeçare, teksa kjo e fundit ishte marrë me dhunë në makinë.

Ngjarja ka ndodhur në fund të shtatorit në Karolinën e Veriut, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe pengmarrësi është shtetasi Hugo Yaret Cortes-Ramirez.

Sipas pamjeve të publikuara nga mediat e huaja, ai u ndoq nga policia dhe kur pa se nuk kishte shpëtim e braktisi makinën dhe ia mbathi me vrap drejt pyllit.

Në ikje, përcjell javanews.al, ai qëlloi me armë ndaj policisë, ndërkohë që kjo e fundit u përgjigj po me të shtëna.

Më pas, nga shkëmbimi i zjarrit i riu 23-vjeçar u gjet i vdekur, por nuk dihet ende nëse është qëlluar nga policia apo vetëqëlluar. Për fat, vajza është gjetur në makinë shëndoshë e mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...