Zbulohet shkaku i vdekjes së mbesës së Kennedy-t - Bota Sot
Zbulohet shkaku i vdekjes së mbesës së Kennedy-t

Amerika

Zbulohet shkaku i vdekjes së mbesës së Kennedy-t

Më: 3 nëntor 2019 Në ora: 18:45
Saoirse Kennedy Hill

Saoirse Kennedy Hill, mbesa e Robert F. Kennedy, u gjet e vdekur në gusht, dhe vetëm tani është lëshuar certifikata e saj e vdekjes, duke përmendur një mbidozë aksidentale si shkak i përfundimit fatal.

Një test toksikologjie tregoi se 20-vjeçarja përdori metadon, etanol dhe disa lloje të barnave me recetë.

Saoirse ishte e bija e Courtney Kennedy Hill - një nga njëmbëdhjetë fëmijët e kandidatit të ndjerë presidencial dhe nipit të Ethel Kennedy.

“Zemrat tona janë thyer me humbjen e Saoirse-s tonë të dashur. Jeta e saj ishte e mbushur me shpresë, premtime dhe dashuri”, tha familja Kennedy pas vdekjes së saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat