Gjykata e Floridës largon zemërimin e qytetarëve në rastin e dhunës në shkollë - Bota Sot
Gjykata e Floridës largon zemërimin e qytetarëve në rastin e dhunës në shkollë

Amerika

Gjykata e Floridës largon zemërimin e qytetarëve në rastin e dhunës në shkollë

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 21:52
Ilustrim

Ankthet u rritën me shpejtësi në shtetin e Bejkerit, shumica e të cilit përbëhet nga komunitete rural e në Floridën veriore, kur u përhap lajmi se nje 15 vjeçar ka planifikuar masakër në shkollën e mesme të vendit, e cila është e vetmja, raporton AP .

"Sigurohuni që mësuesit janë të vdekur" kishte shkruar ai në një fletore", pastaj shpërlarja përsëritet" Kur i paedukuari e ndau planin e tij " plani i gjuajtjes së shkollës" me një shok të tij të klasës, deri në lëvizje atë që autoritete e quajnë një përgjigjje të librit të mësimit qe eviton një tjetër gjuajtje si ajo e vitit të kaluar që kishte lënë të vdekur 14 nxënës dhe tre punëtorë të shkollës.

Brenda disa minutave nxënesi ishte nën arrest. Sipas të gjitha përllogatitjeve prindërit ndihen të sigurtë nga zyrtarët e shkollës dhe fuqisë së ligjit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat