Trump i gatshëm të dëshmojë në hetimin për tërheqje - Bota Sot
Trump i gatshëm të dëshmojë në hetimin për tërheqje

Amerika

Trump i gatshëm të dëshmojë në hetimin për tërheqje

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 16:53
Donald Trump

Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha sot se ai mund të jetë i gatshëm të dëshmojë në hetimin e tërheqjes, megjithëse shtoi se nuk ka bërë asgjë të keqe dhe se demokratët që po kryejnë hetimin në Dhomën e Përfaqësuesve nuk e thirrën publikisht për të dëshmuar.

"Ndërsa unë nuk kam bërë asgjë të keqe dhe nuk dua t'i jap besueshmëri këtij procesi pa e verifikuar, më pëlqen ideja për ta mbajtur Kongresin të fokusuar. Unë mendoj fuqishëm për këtë", shkruan Trump në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat