SHBA, tre të vrarë gjatë të shtënave në supermarket - Bota Sot
SHBA, tre të vrarë gjatë të shtënave në supermarket

Amerika

SHBA, tre të vrarë gjatë të shtënave në supermarket

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 19:03
SHBA

Të paktën tre persona u vranë nga të shtënat në një supermarket Valmart në Duncan, Oklahoma, tha policia.

Dy persona u vranë në makinë dhe personi i tretë në parking, sipas shefit të policisë lokale Danny Ford, raporton AP.

Ford shtoi se policia po kërkon dëshmitarë okularë të të shtënave.

Policia lokale tha për USA Today se policia ishte "në vendin e ngjarjes".

USA Today raportoi më herët, duke cituar burime policore, se sulmuesi ishte në mesin e viktimave.

Shkollat në qytet janë të mbyllura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat